Luettelo Clue scrolleja pudottavista olennoista

Sivua muokattu viimeksi 3 350 päivää 4 tuntia sitten
RuneWikistä, vapaasta RuneScape-aiheisesta tietosanakirjasta. Tänään on 16. lokakuuta 2019.
Siirry valikkoon Siirry hakuun

On monia hirviöitä jotka pudottavat clue scrolleja.

Hirviöt[muokkaa]

Hirviöin nimi Taistelutaso Clue level Hirviön sijainti
Black demon 174 3 Edgeville Dungeon
Aberrant spectre 96 3 Slayer Tower, Desert Slayer Dungeon
Abyssal demon 124 3 Slayer Tower, Abyssal Area
Abyssal guardian 59 2 Abyss, Abyssal Area
Abyssal leech 41 2 Abyss, Abyssal Area
Abyssal walker 81 2 Abyss, Abyssal Area
Afflicted 30-37 1 Mort'ton
Anja 2 1 Rimmington
Ankou 75, 82, 86 3 Stronghold of Security
Al Kharid warrior 9 1 Al Kharid
Aquanite 114 3 Fremennik Slayer Dungeon
Aviansie 69-148 3 God Wars Dungeon
Bandit looter 41 1 Uzer Mastaba
Banshee 23 1 Morytania Slayer Tower
Barbarian 9, 10, 15, 17, 29 1 Barbarian Village, Barbarian Outpost
Barbarian woman 8 1 Barbarian Village, Blue Moon Inn
Black dragon 227 3 Taverley Dungeon, Lava Maze, Evil Chickens Lair
Black Guard 25, 48 2 Keldagrim
Black Guard Berserker 66 2 Keldagrim
Blue dragon 111 3 Taverley Dungeon, Heroes' Guild, Ogre Enclave
Bork 267 3,4 Chaos Tunnels
Bronze dragon 131 3,4 Brimhaven Dungeon, Chaos Tunnels
Brutal Green Dragon 227 3 Ancient Cavern
Catablepon 49, 64, 68 2 Stronghold of Security
Cave horror 80 3 Mos Le'Harmless Caves
Cave slime 23 1 Lumbridge Swamp Caves
Cave bug 96 1 Dorgesh-Kaan South Dungeon, Chaos Tunnels
Chaos dwarf hand cannoneer 100 2 Chaos Dwarf Battlefield
Cockatrice 37 2 Fremennik Slayer Dungeon
Cockroach soldier 83 2 Stronghold of Player Safety
Cockroach worker 56 1 Stronghold of Player Safety
Cuffs 3 1 Faladorin pohjoisosassa
Cyclops 56, 76, 81 3 Warriors' Guild, God Wars Dungeon , Ardougne Zoo
Dagannoth 88, 90, 92 2 Waterbirth Island, Lighthouse, Chaos Tunnels
Dagannoth Prime 303 3 Waterbirth Island
Dagannoth Rex 303 3 Waterbirth Island
Dagannoth spawn 42 1 Waterbirth Island
Dagannoth Supreme 303 3 Waterbirth Island
Desert strykewyrm 130 3,4 Länteen Al-Kharidista
Dried zombie 89, 94, 110 2 Ullekin raunioilla
Elf warrior 90, 108 3 Lletya
Experiment No. 2 109 3 Witch's Housessa Taverleyssä
Farmer 7 1 Ympäri RuneScapea
Gargoyle 111 3 Slayer Tower, Chaos Tunnels
General Graardor 624 3,4 God Wars Dungeon
Giant ant soldier 50, 58 2 Jade vine maze
Giant Rock Crab 137 2 Waterbirth Island, Chaos Tunnels
Giant Sea Snake 149 2 Miscellania & Etceteria Dungeon (during Royal Trouble)
Gnoeals 84, 93 2 Trollweiss Dungeon
Goblin 2, 5, 11, 13, 16, 25 1 Goblin Village, Lumbridge, God Wars Dungeon, sekä muissa paikoissa
Gorak 145, 149 3 Gorak Plane, God Wars Dungeon
Greater demon 92 3 Brimhaven Dungeon, Ogre Enclave, Entrana Dungeon, Demonic Ruins, Kuradal's Dungeon
Green dragon 79 3 Chaos Tunnels, Various Wilderness locations
Guard 19, 21, 22, 37 2 Varrock, Edgeville, Ardougne, Falador
H.A.M. guard 12, 18, 22 1 H.A.M. Dungeon
Harpie Bug Swarm 46 2 North east of Tai Bwo Wannai Village
Hellhound 122, 127 3 Taverley Dungeon, Witchaven Shrine Dungeon, God Wars Dungeon , Wilderness Volcano
Hobgoblin 42, 28 1 Rellekka, Edgeville Dungeon, West of crafting guild
Hengel 2 1 Rimmington
Hygd & Ceolburg 4 1 Burthorpe
Icefiend 13, 17 1 Ice Mountain, God Wars Dungeon
Ice warrior 53, 57 2 White Wolf Mountain, Ice Plateau, Asgarnian Ice Caves, Chaos Tunnels
Iron dragon 189 3,4 Brimhaven Dungeon
Jeff 2 1 North of Falador
Jelly 78 3 Fremennik Slayer Dungeon, Chaos Tunnels
Jogre 53, 58 2 Karamja, Jogre Dungeon, God Wars Dungeon
Jungle horror 70 2 Mos Le'Harmless
K'ril Tsutsaroth 650 3,4 God Wars Dungeon
King Black Dragon 276 3,4 King Black Dragon Lair
Kree'arra 580 3,4 God Wars Dungeon
Kurask 106 3 Fremennik Slayer Dungeon, Desert Slayer Dungeon
Locust lancer 109 3 Swamps of Ullek
Leech 52 2 Haunted Woods
Man 2, (24) 1 Kaikkialla RuneScapea, (Canifis)
Market guard 48 2 Rellekka
Mighty banshee 90 3 Desert Slayer Dungeon
Minotaur 12, 27 1 Stronghold of Security
Mithril dragon 304 3,4 Ancient Cavern
Molanisk 51 1 Dorgesh-Kaan South Dungeon
Mugger 6 1 Various location around RuneScape
Mummy 84, 103, 125, 138 2 Chaos Tunnels, Jaldraocht Pyramid, Ullek
Narf 2 1 North of Falador
Nechryael 115 3 Slayer Tower, Chaos Tunnels
Ork 107 3 God Wars Dungeon
Paladin 62 2 Ardougne
Pyrefiend 43, 48 2 Fremennik Slayer Dungeon, Smoke dungeon, God Wars Dungeon
Red Dragon 152 3 Red Dragon Isle, Brimhaven Dungeon
Rock crab 13 1 Rellekka, Fremennik Province, Waterbirth Island, Brine Rat Cavern
Rogue 15 1 Rogue's Castle
Rusty 2 1 Pohjoisosassa Faladoria
Scabaras lancer 112 3 Ullekin suolla
Sea snake young 90 2 Miscellania & Etceteria Dungeon
Sergeant Steelwill 142 3 God Wars Dungeon
Skeleton (Giant) 45 2 Karamja Volcano, Edgeville Dungeon
Skeleton hero 149 2 Ancient Cavern
Skeleton looter 41 1 Uzer Mastaba
Speedy Keith 34 2 Wilderness Bandit Camp
Spiritual mage 120-122 3 God Wars Dungeon
Spiritual ranger 115, 118, 122, 127 3 God Wars Dungeon
Spiritual warrior 115-134 3 God Wars Dungeon
Steel dragon 246 3,4 Brimhaven Dungeon
Suqah 111 3 Lunar Isle
Terror dog 100, 110 3 The Lair of Tarn Razorlor
Thief 14, 16, 17 1 Varrock, Port Sarim, Brimhaven
Thug 10 1 Low level Wilderness, Edgeville Dungeon
Tribesman 32 2 Karamja, Tai Bwo Wannai Cleanup
Turoth 83, 85, 87, 89 3 Fremennik Slayer Dungeon, , Desert Slayer Dungeon
Tyras Guard 110 3 Tyras Camp
Vampire 61, 72, 77 2 Haunted Woods, God Wars Dungeon
Vampyre juvinate 54, 59, 64, 90, 119 2 Burgh de Rott, Temple Trekking
Wallasalki 98 2 Waterbirth Island
Waterfiend 115 3 Ancient Cavern,

Chaos Tunnels

Werewolf 88, 93 3 Canifis, God Wars Dungeon
Woman 2, (24) 1 Kaikkialla RuneScapea, (Canifis)
Yeti 93 2 Trollweiss Dungeon